O nás

Solidaritas s.r.o. bola založená s cieľom cenového sprístupnenia rôznych pomôcok pre všetkých obyvateľov, ktorí sú na ne odkázaní.

Často sa stretávame s tým, čítame o tom, že celé skupiny sa dajú dokopy a spoločne zbierajú peniaze na nákup vozíka pre rodinného príslušníka, pre mladých aj starších. Každý vie, že zdravotné poisťovne preplácajú len zlomok ceny pomôcok. Značnú časť ceny musí zabezpečiť pacient.

Naša organizácia úzko spolupracuje s neziskovou organizáciou Tolerancia, ktorá sídli v Trsticiach. Organizácia má takmer 10-ročnú skúsenosť v oblasti poskytovania zdravotnej a sociálnej starostlivosti. Jej skúsenosti potvrdzujú, že zo strany pacientov je obrovský záujem o rôzne postele, matrace, vozíky a chodítka. Pacientom po prekonaní ťažkej choroby tieto pomôcky pomáhajú pri zotavovaní tak v zdravotníckom zariadení, ako aj v domácom prostredí. Napríklad oveľa jednoduchšie sa dá kŕmiť pacienta v  polohovateľnej posteli, či antidekubit matrace zabránia vytvoreniu preležanín. To je len niekoľko príkladov, ako môžu slúžiť pomôcky dovážané predovšetkým z Nórska a zo Švédska. Ponuka nášho webshopu sa neustále rozširuje, preto ak náhodou nenájdete vami hľadanú pomôcku, s dôverou sa na nás obráťte. Naša organizácia okrem predaja a servisu pomôcok poskytuje aj možnosť ich požičiavania. V tomto prípade sa po zotavení pacienta pomôcky dajú vrátiť. Naše produkty  je možné aj osobne prezrieť a vybrať v našom sklade v Strekove.